http://seksendortrock.forumotion.com

Yeni Düzenlemelerle Yine Karşınızdayız
 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Marilyn Manson

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ne mutlu 84çüyüm diyene
Seksendörtkolik
Seksendörtkolik
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 1600
Nerden : eskişehirr
Kayıt tarihi : 29/09/07

MesajKonu: Marilyn Manson   C.tesi 10 Mayıs - 15:12

Marilyn Manson, gerçek adıyla Brian Warner, 1969'da Canton Ohio'da epey dindar bir ortamda dünyaya geldi. Ufak tefek zayıf Brian hemen her gün mahalledeki çocuklardan dayak yiyordu. 8 yaşındayken komşusunun tacizine uğramıştı, ailesi de ona yardim amacıyla onu pahalı bir katolik okuluna gönderdiler. Bu sayede Brian daha da nefret edilen bir çocuk haline geldi. Her gün katolik dini üzerine dersler görüyor, çıkışlarda da dövülüyordu ve evde sapık bir büyükbabası vardı. Brian içinde biriken tüm öfke ve tepkiyle müziğe yöneldi.

"Eğer o zaman müziği keşfetmeseydim şimdiki durumum çok daha farklı olurdu ve büyük ihtimalle çok daha karanlık. Jeffrey Damher ve Richard Ramirez gibi seri katillerin yaşamlarını okudum ve onları anlayabiliyorum. Onların nereden geldiklerini ve ne yaşadıklarını anlıyorum ve aramızdaki fark benim bir dereceye kadar kendimi ifade edecek bir çıkış yolu bulmuş olmamdan başka birşey değil. Onlar bunu yapamadılar. Belki de yaptığımız tek şey bir yardim ve ilgi çağrısıdır yalnızca, tek fark ise bu çağrının aldığı biçim." demiş Manson. Lütfen devamına tıklayın ...


Marilyn Manson and the Spooky Kids

1989'da Marilyn Manson adını çağın iki büyük ikonundan aldı; Marilyn Monroe ve ünlü yönetmen Roman Polanski'nin karısı Sharon Tate'i katleden Manson ailesinin lideri, seri katil Charles Manson.Daisy Berkowitz ile karşılaşan Marilyn Manson, 1990r17;da iki kişi daha bularak "Marilyn Manson and the Spooky Kids"i kurdu. Artık herkesin bildiği gibi grubun hepsinin isimleri ünlü bir kadın ismi ve bir seri katil soyadından oluşuyordu. Keyboard çalan Madonna Wayne Gacy, basçı; Gidget Gein de isimlerini bu şekilde oluşturmuşlardı.

Farklı müzikleri ve abartılı sahne şovlarıyla Marilyn Manson and the Spooky Kids Florida'nın death metal ortamının underground sahnesinde gittikçe ünlendiler.

Bir süre sonra baterist yokluğu nedeniyle kullanılan drum machine yerine Sara Lee Lucas gruba alındı.

1990'daki en önemli olay NIN'in lideri Trent Reznorr17;la tanışılmasıydı.1991'de ilk demo kasetleri "After School Special"ı, aynı sene içinde kasetleri "Lunchbox"ı çıkardılar. Bunlardan önce de prodüktörlüğünü kendilerinin yaptıkları birçok promosyon kasetleri bulunuyordu.1992r17;de Slammie ödüllerinin yılın en iyi grubu, en iyi sert alternative grup kategorilerine aday gösterildiler. İsimlerini kısaltıp Marilyn Manson yaptılar.

Potrait of an American Family

Son demoları "Refrigerator"dan sonra Mayıs 93'de Trent Reznor'ın yeni kurduğu plak şirketi Nothing (Interscope) ile anlaştılar. O seneki Slammie ödüllerine beş dalda aday oldular, Yılın En iyi Grubu ve "Dope Hat" ile Yılın Şarkısı ödüllerini aldılar . 1994-96 yıllarında da En iyi Grup, En iyi Video, En iyi Albüm ödüllerini aldılar.

93'de basçı Gidget Gein'in yerini Twiggy Ramirez aldı. Ramirez (Jeordie White) Florida'lı metal grubu Amboog-A-Lard'da çalmış 92'de Slammie'de En iyi Ritim Gitarist ödülüne layık görülmüştü.

Temmuz 1994'de onüç parçalık albümleri "Potrait of an American Family"i çıkardılar.Albüm kapağı Marilyn Mansonr17;ın bir saatlik çalışmasının ürünü, içerik ise tam bir saldırıydı.

Bu albümden iki single "Get Your Gunn" ve "Lunchbox" çıktı (Şarkının esin kaynağı Amerika'da öğrenciler tarafından silah olarak kullanılması yüzünden yasaklanan metal beslenme çantalarıydı, şarkının videosunda ise arkadaşlarından dayak yiyen küçük bir çocuk saçlarını iki yandan kazıyıp beslenme kutusuyla saldırı için hazırlıklar yapıyordu).

1994'ün Ağustos ayında Marilyn Manson , Nine Inch Nails ile bir turneye çıktı. Bu konserler sırasında yapılan çılgınlıklar Marilyn Manson'ın ününü arttırmaya yetecek de artacak cinstendi. Salt Lake City'de Manson'ın çalmasına izin verilmeyen NIN konserinde Papaz Manson adında sahneye çıkan gizemli şahsın bir Mormon incilini paramparça etmesi bunlardan ilkiydi. Yine 1994'de Dallas'da Marilyn Manson Sara Lee Lucas'ın bateri setini yaktı, bu olaydan sonra Lucas'ı gören olmamıştı.Twiggy'e göre bu aşırı bir tepkiydi. Tepkinin sebebi ise o sırada hala bateri çalmakta olması belki de. Sara Lee Lucas'ın yerini Ginger Fish aldı.

Smells Like Children

"Smells Like Children" Marilyn Manson'ın favori şarkılarının ve sample edilmiş tuhaf seslerin bir birleşimiydi. Albüm gerçekten kan donduran bebek ağlamalarının sample edilmiş haliyle başlıyordu. Albümde üç tane cover vardı. Mtv ödüllerinde Metallica ile karşı karşıya gelmelerine sebep olan "Sweet Dreams (Are Made Of This)" bunlardan biriydi. "I Put A Spell on You" ise daha önce Screamin Jay Hawkins yorumuyla "Natural Born Killers"ın, Marilyn Manson yorumuyla ise "Lost Highway" in soundtarck albümlerinde yer almıştı. Yine diğer cover "Rockr17;n Roll Nigger" Patti Smithr17;in kendi yorumuyla "Natural Born Killers"a soundtrack parçası olmuştu. "Natural Born Killers"ın soundtrack'inin yapımcısı ise Trent Reznorr17;dı. Özellikle "Sweet Dreams" Marilyn Mansonr17;ın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan en önemli parçaları sayılır. Birçok hayranı onları bu parça sayesinde tanıdı.

Antichrist Superstar

Eylül 95'deki altı aylık turneden sonra yeni albümleri "Antichrist Superstar" ın kayıtlarına başladılar. Albümü yapmak onlar için gerçekten güç olmuştu. Albüm kaosa tehlikeli bir şekilde yaklaşıyordu. Oluşumu sırasında grup elemanlarının yaşadıkları albüme yansımıştı.. New Orleansr17;da eski bir cenaze evinde yapılan kayıtlar sırasında grup elemanları stüdyodan hiç ayrılmadılar, uykusuz kaldılar, uyuşturucu kullandılar ve uyuyacakları zaman aletlerin arasında çadır kurdular. Tüm bunların sonunda albümün tamamlanmasına az kala Daisy Berkowitz gruptan ayrıldı, yerine Zim Zum alındı.

8 Ekim 1996'da piyasaya sürülen albüm ilk haftada 132.000 sattı. Albümde sosyal eleştiri oldukça yoğundu. Küfürler az ama saldırı çok daha fazlaydı.

Marilyn Manson: "Bu albüm kendileri için yarattıkları günahlardan dolayı Tanrının Amerikar17;ya gönderdiği ceza olacak, ve umarım ben Hristiyanlığı sona erdirmiş adam olarak anılacağım."

Marilyn Manson "Antichrist Superstar" ı Beatles'in "White Albüm"üne benzetiyor: "Oradakilerde hiç konserde çalınmamış, stüdyoda bestelenmiş şarkılardı. Bu albümde öncelikli şey tavrımızı ortaya koymaktı."

Mechanical Animals

"Mechanical Animals"da "Antichrist Superstar"ın içerdiği ruh haline göre white bir albümdü. Bu albümde Marilyn Manson kafayı uyuşturuculara takmıştı. Ayrıca 10 yıldır simya ve tarot dersleri alan Manson bu yönünü albüme yansıttı." Mechanical Animals"daki harfleri karıştırdığınızda karşınıza "Marilyn Manson is An Alchemical Man" cümlesi çıkıyordu. Mansonr17;ın yeni imajı ise "Omega"ydı.

Albüm kapağının Amerika'daki bazı müzik marketlerde sansürlenmesi bu albüme gelen en komik tepkiydi. Aslında bu albüm çok fazla saldırı da içermiyordu, hatta daha çok Marilyn Mansonr17;ın kendisiyle ilgiliydi.Özellikle uyuşturucu sorunu en çok işlenen konuydu ki buna da en iyi örnek "Coma White" diyebiliriz.

"Rock is Dead"in "Matrix" in soundtrack parçası olması ve "Coma White"ın klibinde Manson'ın eski sevgilisi Rose Mcgowan'ın oynaması albüme popülerlik katan unsurlardı ve bunun bazı hayranların pek hoşuna gitmediği de söylenebilir.

Holy Wood

Aslında "Mechanical Animals" ile "Holy Wood" arasında bir de konser kayıtlarından oluşan albümleri "The Last Tour On Earth" var, bu albümde daha önce Manson albümlerinde yayınlanmamış olan bir parça var; Astonishing Panorama of the Endtimes. Albüm 19 parçadan oluşuyor ve dört bölüme ayrılmış: "In The Shadow", "The Androgyne", "Of Read Earth", "The Fallen".

The Golden Age of Grotesque

Albüm 2003te çıktı. Grubun diğer albümlerine göre çok farklıdır. Bu albümde grup elemanları son şekliyle; Marilyn Manson, Tim Skold, John5,
Madonna Wayne Gacy ve Ginger Fish'ten oluşuyor. 15 şarkılık bu albümün çıkışından sonra John5 gruptan ayrılmıştır.


Lest We Forget

Grubun best of albümüdür. 17 parçadan oluşuyor. Albümde grubun daha önceki albümlerinde bulunmayan soundtrack parçası "Long Hard Road Out of Hell" yer alıyor. Ayrıca bir Depeche Mode cover'ı olan "Personal Jesus" da bu albümdedir. Söylenenlere göre bu şarkı Marilyn Manson'ın da oyunculuğunu yapacağı "Diamon Dead" adlı filmin soundtrack'i olacakmış. David Bowie, Ozzy Osbourne ve Gwen Stefani gibi rockçıların rol alacağı beklenen filmin konusunun, ''bu şarkıcılardan oluşan bir rock grubunun şeytanla yaptığı anlaşma'' olacağı ifade edilmiş. Filmde, İsa Peygamber'i canlandıran Manson'ın bir sahnede marihuana içeceği belirtilmiş.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ne mutlu 84çüyüm diyene
Seksendörtkolik
Seksendörtkolik
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 1600
Nerden : eskişehirr
Kayıt tarihi : 29/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   C.tesi 10 Mayıs - 15:17
dinliyenler bilir en insancıl hali bu...yapcak birşey yok (:
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
bill_selda
Çaylak Seksendörtçü
Çaylak Seksendörtçü
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 19
Nerden : istanbuL
Kayıt tarihi : 10/05/08

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   C.tesi 10 Mayıs - 18:17

Süper bir adam..
Bitiyorum MariLyn'ne..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ne mutlu 84çüyüm diyene
Seksendörtkolik
Seksendörtkolik
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 1600
Nerden : eskişehirr
Kayıt tarihi : 29/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   C.tesi 10 Mayıs - 18:26

bende Very Happy:D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
3rd3m
Seksendört Demirbaşı
Seksendört Demirbaşı
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 653
Kayıt tarihi : 09/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Paz 18 Mayıs - 20:32

Adamın tipini gören kaçarda ses süper ya maşşalah şarkıları filan süper :/ Türkiye'ye gelse keşke..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ne mutlu 84çüyüm diyene
Seksendörtkolik
Seksendörtkolik
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 1600
Nerden : eskişehirr
Kayıt tarihi : 29/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Perş. 22 Mayıs - 18:11

bu sene barışarock a gelse keşke ( muahahah )
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
3rd3m
Seksendört Demirbaşı
Seksendört Demirbaşı
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 653
Kayıt tarihi : 09/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Cuma 30 Mayıs - 20:57

Bir sürü fest. oluyor.Konser oluyor.. doğru dürüst bir sanatçı yok..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ne mutlu 84çüyüm diyene
Seksendörtkolik
Seksendörtkolik
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 1600
Nerden : eskişehirr
Kayıt tarihi : 29/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Perş. 5 Haz. - 18:08

hak yememek gerek bnce Wink
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
3rd3m
Seksendört Demirbaşı
Seksendört Demirbaşı
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 653
Kayıt tarihi : 09/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Ptsi 16 Haz. - 12:39

Yabancı olarak. Smile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
s'OnsuZ
Admin
Admin
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 1690
Nerden : Ankara
Kayıt tarihi : 03/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Ptsi 16 Haz. - 14:20

Fazla sevmiyordum ama gerçekten güzel müzik yapıyormuş =)

_________________
==seksendört-echo==
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.seksendort.com.tr
bill_selda
Çaylak Seksendörtçü
Çaylak Seksendörtçü
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 19
Nerden : istanbuL
Kayıt tarihi : 10/05/08

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Cuma 20 Haz. - 8:17

Geçen sene zaten İstanbuL'a geLdi..
Radar Live konserine..
Tipide süper ayrıca..Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
esojan_erdem
Seksendört Hastası
Seksendört Hastası
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 354
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 17/04/08

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Paz 13 Tem. - 21:05

Süper bir adam ya..
Paylaşım için teşekkürler..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ne mutlu 84çüyüm diyene
Seksendörtkolik
Seksendörtkolik
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 1600
Nerden : eskişehirr
Kayıt tarihi : 29/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Paz 19 Ekim - 8:44

kaboom kaboom
the nobodies
this is hollewen
this is new shit
rock and roll nigger
....
fovarilerim bu aralar Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Marilyn Manson
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
http://seksendortrock.forumotion.com :: ...::: MÜZİK :::... :: Yabancı Müzik-
Buraya geçin: